مروری بر سری گلکسی S سامسونگ

سامسونگ در سال 2010 اولین گوشی سری «گلکسی اس» (Galaxy S) را روانه‌ی بازار کرد و از آن زمان تاکنون موفقیت بی نظیری را در بازار گوشی‌های هوشمند به نام خود ثبت کرده است.

گلکسی S با یک صفحه نمایش 4 اینچی و دوربین عقب 5 مگاپیکسلی به منظور رقابت مستقیم با آیفون سر از بازار درآورد. سامسونگ در سال 2011 گلکسی اس را بازتعریف کرد و با گلکسی اس2 موفق شد جایزه‌ی “اسمارت فون سال” را از کنگره جهانی موبایل به دست بیاورد.

پس از آن هم با گلکسی اس3 و گلکسی اس4 دامنه‌ی نفوذش را گسترش داد تا در نهایت به رتبه‌ی نخست بازار گوشی‌های اندرویدی دست پیدا کرد.

بدون شک گلکسی اس4 سامسونگ یک اتفاق خارق العاده در تاریخ گوشی‌های این شرکت بود که با رکورد فروش 40 میلیون دستگاهف نام خود را در تاریخ گوشی‌های هوشمند جاودانه کرد. پس از آن هم شاهد معرفی گلکسی اس5 بودیم که اگرچه چون نسل قبل نتوانست موفقیت کم‌نظیر سامسونگ را ادامه دهد، اما با بهبود تولید و افزایش قدرت سخت افزاری توجه مشتریان بازار را به سمت خود جلب کرد.

ولی فروش نه چندان خوب گلکسی اس5 و کاهش سود شدید بخش موبایل سبب شد تا این غول کره ای به فکر تغییراتی اساسی در تولید پرچمدارانش بیفتد و در نهایت چند ماه قبل با گلکسی اس6 و گلکسی اس6 اج بار دیگر نگاه منتقدین و بازار را به سمت خود برگرداند.

بسیاری از منتقدین، گلکسی اس های جدید سامسونگ را بهترین و زیباترین گوشی ساخته شده توسط این شرکت کره ای می‌دانند که عمده دلیل آن به سبب بدنه فلزی، حاشیه‌ی انحنادار صفحه نمایش، طراحی کاملا جدید و قدرت سخت افزاری آن است.

امروز سامسونگ با انتشار ویدیویی، مروری بر گلکسی اس ها داشته تا به طرفداران خود نشان دهد که چه راه درازی را تا رسیدن به گلکسی اس6 طی کرده است.

 

دیجی کالا