سامسونگ در پیشبینی فروش بالای گلکسی های اس6 ناتوان بوده است!

هفته گذشته سامسونگ رسما پرچمداران جدید خود، گلکسی اس6 و گلکسی اس6 اج را به بازار فرستاد. از همان زمان پیشبینی‌هایی مبنی بر فروش بالای این پرچمداران شنیده می‌شد، اما اطلاعات جدید نشان می‌دهد که سامسونگ از استقبال بی نظیری که از این گوشی‌ها شده (به خصوص مدل اج) غافلگیر شده است.

نشریه Yonhap News کره جنوبی خبر داده که میزان فروش گلکسی اس6 و گلکسی اس 6 اج “بسیار بالاتر از آنچه انتظار می‌رفت” بوده است. یکی از منابع مطلع بازار به این نشریه گفته که در سه روز گذشته میزان فروش گلکسی‌ اس6 ها در کره جنوبی بیش از گلکسی اس های قبلی بوده است.

این منبع آگاه از انتشار جزئیات فروش خودداری کرده است.

در بخش دیگری از این گزارش به استقبال غیرمنتظره‌ی بازار از گلکسی اس6 اج اشاره شده است. تحلیلگران بازار پیشبینی کرده بودند که فروش گلکسی اس6 اج بین 20 تا 30 درصد از فروش پرچمداران جدید سامسونگ را به خود اختصاص دهد، اما ظاهرا این سهم به 50 درصد رسیده است که نشان از تمایل جدی مردم به گوشی‌های انحنادار دارد.

با وجود چنین درخواست بالایی برای گلکسی اس6 اج، اخیرا یکی از مدیران ارشد سامسونگ اعلام کرده که این شرکت در پیشبینی چنین استقبالی ناتوان بوده و به همین دلیل عرضه‌ی پایین این گوشی تا یک ماه آینده ادامه خواهد داشت. از دیگر دلایل حجم پایین عرضه‌ی گلکسی اس6 اج دشواری‌هایی است که برای تولید آن وجود دارد.

پیشبینی می‌شود که سامسونگ تا پایان سال جاری 50 میلیون گلکسی اس6 وگلکسی اس6 اج به فروش برساند.

 

دیجی کالا