سامانه مدیریت اطلاعات اشیا و مدارک گمشده

سرویس پست یافته ( سامانه مدیریت اطلاعات اشیا و مدارک گمشده )  یکی از بهترین سرویس‌های الکترونیکی موجود است که هم شرکت پست درباره آن کم اطلاع رسانی کرده و هم کمتر کسی از وجود آن خبر دارد.

لینک:

سرویس پست یافته ( جست و جوی مدارک گم شده ) 

سرویس پست یافته ( جست وجوی خودروی پیدا شده) 

تمامی کارت‌ها و مدارک گم شده‌ای که به اداره پست تحویل داده می‌شود و یا حتی خودروهای گم شده‌ای که پیدا شده‌اند در این سایت ثبت شده و قابل جست و جو هستند.

از طریق مراجعه به دفاتر پستی مناطق یا مرکز نگهداری آن‌ها واقع در اداره پست چهارراه لشگر می‌توان مدارک را به دست آورد. البته فراموش نکنید که مدارک شناسایی به همراه داشته باشید.

هم اکنون هزاران سند خودرو، شناسنامه، گواهینامه، کارت ملی یا دیگر اسنادی که احتمالا به سرقت رفته و یا گم شده در این پایگاه ثبت شده است و با یک جست وجوی ساده می‌توان آن را به دست آورد.

البته شرکت پست خیلی اوقات برخی مدارک گم شده مانند کارت ملی را که کد پستی روی آن نوشته شده را به نشانی صاحب آن باز‌میگرداند اما ممکن است این فرآیند بسیار طول بکشد. بنابراین اگر مدرک شناسایی را گم کرده‌اید بهترین کار قبل از اقدام برای المثنی سر زدن به این سایت و جست وجو در آن است.

همچنین بهتر است اگر شما هم مدرکی پیدا کردید به جای نوشتن روی در و دیوار  آن را در اختیار پست بگذارید تا از این طریق در اختیار صاحب آن قرار گیرد.

یک توصیه : با توجه به اشکالاتی که سرویس جست و جوی پست یافته دارد پیشنهاد می‌کنیم به جای پر کردن تمامی موارد جست وجو فقط یکی ( مثلا نام فامیل) را پر کنید تا دامنه جست وجوی وسیع‌تری در اختیار داشته باشید.