نسل دوم اپل واچ با نمایشگر های P-OLED ساخت ال جی روانه بازار خواهد شد

کمپانی ال جی یکی از بزرگترین تولید کنندگان صفحه نمایش برای ساعت های هوشمند بازار است.بر اساس آمار ها ، صفحه نمایش بیش از ۶۸ درصد گجت های هوشمند بازار را ال جی تولید کرده است.این کمپانی سال گذشته نمایشگر های ساعت هوشمند اپل موسوم به اپل واچ را ساخته و اکنون خبر رسیده که نسل دوم اپل واچ هم با نمایشگر های P-OLED ال جی در سال ۲۰۱۶ روانه بازار خواهد شد.این در حالی است که چند هفته قبل در خبر ها داشتیم که احتمالا سامسونگ مسئول تولید صفحه نمایش اپل واج جدید است.

جالب است بدانید که طبق تخمین‌های زده شده، کمپانی LG، مبلغ ۲۰ دلار را بابت هر ساعت هوشمند اپل که به فروش می‌رود، به عنوان سود دریافت می‌کند. برای افرادی که از تکنولوژی این پنل‌ها نیز اطلاعی ندارند، باید بگوییم که پنل‌های P-OLED یا Plastic-OLED، صفحه‌نمایش‌هایی پلاستیکی با حاشیه‌ی بسیار کم هستند که می‌توانند در اشکال مختلف تولید و آماده‌ی استفاده شوند.
البته این اخبار تماما شایعه هستند اما طبق گفته‌های قبلی اپل، حداقل باید ۱۲ ماه از زمان عرضه‌ی نسل اول از این ساعت هوشمند بگذرد تا شاهد عرضه‌ی نسل دوم از آن باشیم. بنابراین اگر این اطلاعات صحت داشته باشند، شاید اواخر سال ۲۰۱۶ بتوانیم شاهد عرضه‌ی Apple Watch 2 باشیم.البته عرضه‌ی نسل اول از این ساعت هوشمند، چیزی برای اپل نداشت جز کسب تجربه‌های بسیار اززشمند. حالا کمپانی اپل باید بر روی بخش نرم‌افزاری ساعت هوشمندش بیش از بخش سخت‌افزاری آن مانور دهد. برای موفقیت هر چه بهتر این ساعت هوشمند نیز اپل، سیستم‌عامل Apple watchOS 2 را پیشتر معرفی و این وعده را داده بود که شاهد تغییرات بسیاری در نسل جدید این ساعت هوشمند خواهیم بود.

اشتراک گذاری