سامسونگ در پیشبینی فروش بالای گلکسی های اس۶ ناتوان بوده است!

پیشنهاد از طریق پیامک

هفته گذشته سامسونگ رسما پرچمداران جدید خود، گلکسی اس۶ و گلکسی اس۶ اج را به بازار فرستاد. از همان زمان پیشبینی‌هایی مبنی بر فروش بالای این پرچمداران شنیده می‌شد، اما اطلاعات جدید نشان می‌دهد که سامسونگ از استقبال بی نظیری که از این گوشی‌ها شده (به خصوص مدل اج) غافلگیر شده است.

نشریه Yonhap News کره جنوبی خبر داده که میزان فروش گلکسی اس۶ و گلکسی اس ۶ اج “بسیار بالاتر از آنچه انتظار می‌رفت” بوده است. یکی از منابع مطلع بازار به این نشریه گفته که در سه روز گذشته میزان فروش گلکسی‌ اس۶ ها در کره جنوبی بیش از گلکسی اس های قبلی بوده است.

این منبع آگاه از انتشار جزئیات فروش خودداری کرده است.

در بخش دیگری از این گزارش به استقبال غیرمنتظره‌ی بازار از گلکسی اس۶ اج اشاره شده است. تحلیلگران بازار پیشبینی کرده بودند که فروش گلکسی اس۶ اج بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از فروش پرچمداران جدید سامسونگ را به خود اختصاص دهد، اما ظاهرا این سهم به ۵۰ درصد رسیده است که نشان از تمایل جدی مردم به گوشی‌های انحنادار دارد.

با وجود چنین درخواست بالایی برای گلکسی اس۶ اج، اخیرا یکی از مدیران ارشد سامسونگ اعلام کرده که این شرکت در پیشبینی چنین استقبالی ناتوان بوده و به همین دلیل عرضه‌ی پایین این گوشی تا یک ماه آینده ادامه خواهد داشت. از دیگر دلایل حجم پایین عرضه‌ی گلکسی اس۶ اج دشواری‌هایی است که برای تولید آن وجود دارد.

پیشبینی می‌شود که سامسونگ تا پایان سال جاری ۵۰ میلیون گلکسی اس۶ وگلکسی اس۶ اج به فروش برساند.

 

دیجی کالا