مروری بر سری گلکسی S سامسونگ

سامسونگ در سال ۲۰۱۰ اولین گوشی سری «گلکسی اس» (Galaxy S) را روانه‌ی بازار کرد و از آن زمان تاکنون موفقیت بی نظیری را در بازار گوشی‌های هوشمند به نام خود ثبت کرده است.

گلکسی S با یک صفحه نمایش ۴ اینچی و دوربین عقب ۵ مگاپیکسلی به منظور رقابت مستقیم با آیفون سر از بازار درآورد. سامسونگ در سال ۲۰۱۱ گلکسی اس را بازتعریف کرد و با گلکسی اس۲ موفق شد جایزه‌ی “اسمارت فون سال” را از کنگره جهانی موبایل به دست بیاورد.

پس از آن هم با گلکسی اس۳ و گلکسی اس۴ دامنه‌ی نفوذش را گسترش داد تا در نهایت به رتبه‌ی نخست بازار گوشی‌های اندرویدی دست پیدا کرد.

بدون شک گلکسی اس۴ سامسونگ یک اتفاق خارق العاده در تاریخ گوشی‌های این شرکت بود که با رکورد فروش ۴۰ میلیون دستگاهف نام خود را در تاریخ گوشی‌های هوشمند جاودانه کرد. پس از آن هم شاهد معرفی گلکسی اس۵ بودیم که اگرچه چون نسل قبل نتوانست موفقیت کم‌نظیر سامسونگ را ادامه دهد، اما با بهبود تولید و افزایش قدرت سخت افزاری توجه مشتریان بازار را به سمت خود جلب کرد.

ولی فروش نه چندان خوب گلکسی اس۵ و کاهش سود شدید بخش موبایل سبب شد تا این غول کره ای به فکر تغییراتی اساسی در تولید پرچمدارانش بیفتد و در نهایت چند ماه قبل با گلکسی اس۶ و گلکسی اس۶ اج بار دیگر نگاه منتقدین و بازار را به سمت خود برگرداند.

بسیاری از منتقدین، گلکسی اس های جدید سامسونگ را بهترین و زیباترین گوشی ساخته شده توسط این شرکت کره ای می‌دانند که عمده دلیل آن به سبب بدنه فلزی، حاشیه‌ی انحنادار صفحه نمایش، طراحی کاملا جدید و قدرت سخت افزاری آن است.

امروز سامسونگ با انتشار ویدیویی، مروری بر گلکسی اس ها داشته تا به طرفداران خود نشان دهد که چه راه درازی را تا رسیدن به گلکسی اس۶ طی کرده است.

 

دیجی کالا

دیدگاهتان را بنویسید